Kasulikke veebilehekülgi nutikale reisijale
OPEN TABLE
Kui ei meeldi restoranis lauaootejärjekorras seista, siis see on lehekülg, mida ühel õigel toidugurmaanil tasub enne reisile minekut külastada. Liitunud on üle 40 000 restorani, filtreerida saab asukoha, köögi või restorani enda nime järgi. Laseb broneerida kohti kuni 20-le inimesele, kuid valikus on ka variant „Larger party“. Lisaks saab näha restoranidele antud keskmist hinnet (see moodustub külaliste endi poolt jäetud hinnete põhjal) ja tagasisidet. Eriti kasulikuks osutub ta suurtes metropolides, kus reaalselt ongi ootejärjekorrad või ülipopulaarsetes restoranides üle maailma.
https://www.opentable.com/start/home
Euroopas saab kasutada sama põhimõttega saiti THE FORK, mida ei peeta küll nii kasutajasõbralikuks, kuid teeb oma töö siiski hästi ära.
THE VIATOR
Tore lehekülg, mis laseb otsida sihtkohapõhiselt erinevaid aktiviteete. Hea teada, kui oled võõras linnas ja ei tea, mida ette võtta. Kui panna otsingusse näiteks Tallinn, siis pakub ta 2 lehekülge tegevusi, muuhulgas päevase väljasõidu Lahemaale, 3-tunnise privaattuuri ja luksustransfeeri lennujaamast hotelli.
TRIP IT
„All your travel plans, in one place“
Tõhus planeerimisabimees! Eeldab seda, et sa edastad oma kinnitused, broneeringud jne sinna keskkonda ning sulle koostatakse netipõhine reisikava, mis saadab vajalikke meeldetuletusi. On kasulik juhul, kui kipud olema udupea või kui on tegemist eriti keerulise reisikavaga. Tundub igatahes super variant.
EATER
Eater on veeb, mis hoiab sind kursis viimaste toitumisalaste uudistega – kes ja kus avab uue restorani, mida ja kus süüa, millised uued trendid on äsja maabunud ja kus neid kohe proovida saaks jmt. Nii et kui oled eriline toidugurmaan või -huviline, siis sealt leidub Sulle avastamist küllaga.
HIPMUNK
„Don’t let planning travel drive you nuts“
Jah, tegemist on jällegi hotelli, lennu- ja rendiauto otsingumootoriga, kuid väidetavalt pakuvad nad ka midagi innovaatilist. Hipmunk on lisanud lendudele agooniafiltri, ikka selleks, et vältida agooniat ja saada parima hinna ja kvaliteediga toode. Tundub sarnane Adiosoga.
ACCUWEATHER
Lokatsioonipõhine ilmajaam. Väga laia spektriga asukohtade mõistes, näiteks võib sealt leida kohti, mida mujalt ei leia.
https://www.accuweather.com/en/ee/estonia-weather
ROME 2 RIO
“Discover how to get anywhere by plane, train, bus, ferry and automobile”
Uksest-ukseni otsingumootor, mis kuvab võimalusi, aegu, hindu ja isegi süsinikuemissiooni. Näiteks minu koduaadressilt (Peetri alevikus) Londoni ülikooli minekuks on 7 erinevat võimalust, nendest ajaliselt kõige parem võimalus koos tranfeeridega 6 tundi.
HOLIDAY PIRATES
Hoolimata sellest, et taolisi võrdlevaid ja kombineerivaid netilehekülgi on tänaseks juba väga palju, on Holiday Pirates väidetavalt hoopis teisest klassist. HP kammib väga harvade piidega kammi põhjalikkusega kõiki saadaolevaid pakkumisi, pakkudes seeläbi väga ahvatlevaid lende, majutust, pakettreise ja isegi lennufirmade veahindu. Lisaks paneb ta soovi korral erinevatest teenustest parimate võimaluste ja hinnaga täispaketi kokku, sisaldades transporti, majutust ja näiteks kohapealset autorenti. Head avastamist!
https://www.holidaypirates.com/
FLIGHT AWARE
Lihtne variant on sealt kontrollida, kas su lend väljub õigeaegselt. Tegemist on aga hoopiski tehniliselt väga võimsa jälgimissüsteemiga, mis vaatleb tuhandeid lende reaalajas, ajal, mis nad ületavad maid ja ookeane ning seda kõike saab näha interaktiivsel kaardil. Väga hüpnotiseeriv! Näiteks kui kirjutasin sinna Tallinn, siis tiirles meie peade kohal 3 lennukit, Frankfurdi elanike kohal seevastu suhteliselt lugematu arv lennukeid.
EASY TAXI
Sobilik äpp neile, kes ei ole sõidujagamisteenuse fännid, vaid soovivad litsentseeritud taksojuhtide teenuseid ja seda üleilmselt. Valikus on 170 linna üle maailma, maksevõimalusteks krediitkaart või sularaha ning väidetavalt saab takso tellida ühe nupule vajutusega (ei proovinud ise järele). Eriti annab see võimalus kindlust „kahtlase väärtusega“ maades viibides, kus turvalisuse säilitamiseks tuleb olla ekstra hoolikas igasuguste teenuste tellimisel.
CONTEXT TRAVEL
„Private Guides and (Very) Small Group Tours for the Intellectually Curious Traveler“
Nagu nende slogangi ütleb, leiab lehelt eratuurid ja väga väikesed turistigrupid intellektuaalselt uudishimulikule reisijale, kellele ei meeldi massiturism ja kellega saab antud lehe kaudu ühineda ehk teenust osta. Tundub lausa suurepärane, osaleda praktiliselt individuaalsel linnaekskursioonil giidi saatel, kes on õppinud ülikoolis näiteks arhitektuuri või on ajalooõpetaja. Sealt leiad ekskursiooni Berliinis, mida viib läbi Külma sõja ekspert või Romaani säilmete tuuri Londonis, mida viib läbi arhitektuuriekspert. Valikus on 42 linna, kõik ekskursioonid on sisukad, täis huvitavat infot ning jätavad osalejatele reeglina väga sügava mulje. Loomulikult on eelduseks ka see, et osaleja ise on asjast rohujuuretasandil huvitatud.
https://www.contexttravel.com/
TRAVELLERS POINT
Travellers Point koondab kokku umbkaudu 30 000 reisimisega seotud blogi ja enam kui 1,4 miljonit fotot. Seal on aktiivsed foorumid, kust võib julgelt ükskõik mida küsida. Omaenda blogi alustamine/lisamine on vaid sekundite küsimus.
https://www.travellerspoint.com/
Originaalartikkel asub SIIN
Kädi