MEELESPEA: nahahooldus reisil
Paki kaasa õige kogus lemmiktooteid
Pidev keskkonnavahetus ja uued emotsioonid toovad rõõmu, aga mõjuvad nahale kurnavalt. Oluline on, et sul on olemas õiged hooldusvahendid, eriti hea kui läbi proovitud ja toimivad. Suuri pudeleid on aga tüütu kaasas tassida. Esiteks tõstavad need pagasi kaalu, teiseks ei mõju temperatuuri- ja rõhuvahetused kosmeetikale hästi. Seepärast tehaksegi reisimise jaoks toodetest tihti väiksemaid versioone, näiteks LUMI spetsiaalseid 10 ml pakendeid. Teine võimalus on ise tooted väiksematesse purkidesse-pudelitesse villida. Suured pudelid jäägu Sind vannituppa rõõmustama, kui kord koju naased.
Niisuta lennureisil nahka
Tund-poolteist lendu ei anna veel nahal tunda. Mõnetunnine lend ülikuivas lennukiõhus ja lisaks konditsioneeritud lennujaamad aga juba annavad. Tulemuseks on esmased märgid kuivavast näonahast. Kreemita enne lendu korralikult nägu ja käed, lennu ajal kasuta vajadusel näovett (Go Traveli lemmik on eestimaistest kasepungadest värskendav näovesi).
Ära unusta huuli!
Temperatuurimuutused, rõhumuutused, kuivus, niiskus – kõik see mõjub huulte õrnale nahale kurnavalt. Et huuled pärast pikka reisi ei narmendaks, on oluline nii eelhooldus kui ka reisiaegne hooldus. Kanna huultele seerumit või toitvat huulevõiet juba päev varem. Kasuta sellist toodet, mis jõuab naha sügavatesse kihtidesse, et neidki toita ja niisutada. Toidetud naharakud kata enne reisi kinni hügieenilise huulepulga abil, eriti soovitame naturaalset mesilasvaha sisaldavaid tooteid.
Pikk lennusõit (5+ tundi)
Alusta sees- ja välispidise niisutamisega juba eelneval päeval ja ööl. Joo taimeteed, rohkelt vett või aaloejooki, mis kõik mõjuvad niisutavalt. Õhtul kanna näole niisutav mask ja ööseks seerum. Garanteeritult alustad siis reisi värske tunde ja särava ilmega!
Üleöö lennureis
Vaata, et salongis oleks kaasas näopuhastuspiim, toonik, vatipadjad ja kreem. Siis saad teha kõike, mida teed koduski. Sind tänavad nii näonahk kui ka üleüldine enesetunne. Väike hooldusrutiin lennukis, eriti pärast magamist öisel lennul, annab puhkuse alguseks just selle õige tunde.
Joo rohkelt vett
Kiirustamine, lennujaamade turvakontrollid, lennud ise – paras kogus stressi. On täiesti arusaadav, et lõpuks, kui ollakse kõigega ühel pool ja mugavalt lennukisse istunud, soovid tellida pigem lõõgastavat veini või kokteili ja ehk isegi mitu. Aga ära unusta iga joogiga ka vett kaasa küsida! Alkohol viib kehast vett välja ning kui seda ennetad, säästad keha liigselt kuivamast.
Lähed päikesereisile?
Päikesekaitsest on kirjutatud enam kui küll, aga kordame üle põhitõed. Nii päevitumine kui ka punetus näitavad, et nahk kaitseb end kiirguse ees, mis on nahale kahjulik. Loomulik lisakaitse tekib päevade, mitte tundidega. Soovitame SPF-kreemidega hoolikas olla – pigem suurem faktor ja tihemini! Oluline on kvaliteetne faktoriga kreem, samuti korralik kehakreem nii enne kui ka pärast päikese käes viibimist. Lisaks muidugi elementaarne füüsiline kaitse – meelepärane peakate ja suured päikeseprillid.
Kaitse end ka seespidiselt!
Nahale kantavad, aga samamoodi sisse söödavad antioksüdandid kiirendavad nahaprotsesse, mis kiirgusest tekkinud kahjuga võitlevad. Seega on antioksüdantide rikkad marjad ning smuutid reisi ajal ning enne ja pärast seda eriti õige valik.
Mida vältida päikesereisil?
Ära kunagi osta kohapealt päevituskreeme, kui reisid väljapoole Euroopa Liitu. Nõudmised päikesekaitse faktoritele on väga erinevad ning näiteks USAs pole mitmed uudsed koostisained üldse riiklikku heakskiitu saanud.
Ära “valmistu” solaariumis!
On täiesti mõttetu end soojamaareisiks solaariumis ette valmistada, sest sealt saadakse vaid UVA-kiirgust, mis ei loo soovitavat kaitset. Pikemalt loe siit.
Väldi liigset keemiat!
Meie nahk on koduks miljonitele kasulikele bakteritele, kes meiega sümbioosis elavad. Sama lugu on meie seedekulglas, mis on n-ö sisemine nahk. Õigupoolest on iga kümnes rakk sinu kehas vaid sinu oma, ülejäänud on Sinu mikrobioom. Nii nagu antibiootikumid viivad tasakaalust välja seedimise, mõjub igapäevane sünteetiliste hooldustoodete kasutamine nahale. Tulemuseks on see, et näonahalt hävitatakse palju kasulikke baktereid ja nahka saavad asustama hakata patogeenid ehk meile kahjulikud bakterid. Eriti oluline on see just reisimisel: uude keskkonda minnes kohtub sinu organism tuhandete uute bakteritega. Et need kehale häirivalt ei mõjuks on oluline senise süsteemi tugevus ja heade bakteritega koostööd.
Enneta probleeme, süües probiootilisi toidulisandeid juba mõni päev enne reisi, ning kasuta nahal looduslikke, sünteetiliste säilitusainete vabasid hooldustooteid. Säilitusainetel, mis aitavad kreemil 3 aastat soojal poeriiulil seista, ilma et see hallitama läheks, on vaid üks funktsioon vaid: tappa baktereid, seda nii riiulil seisvas kreemis kui ka sinu nahal. Kui sa ei soovi kasulikke baktereid tappa, vali kõhtu probiootilised toiduained ja nahale päriselt värsked tooted – need, mille säilivusaeg on lühem, mis on õhukindlas pumppudelis ja toodetud ilma liigse keemiata.
Eestimaised, keemiavabad ja naha mikrofloora sõbralikud hooldustooted
toob sinuni: