Go Puhkus Go Blogi Go Elamus Go Pood Go Incoming

Mitad del Mundo ehk maailma keskpunkt

28. mai 2010

Ecuadori läbib ekvaator, millest ka riigi nimi tuletatud. Ecuadoris on kaks ekvaatorit; üks nn mitteametlik, mis on mõõdetud sajandeid tagasi prantslaste poolt ja siis ametlik mõõdetutd GPSiga. Mõlemal juhul on ekvaator tähistatud pideva joonega, mitte-ametlik valge ja ametlik punase joonega.

Et mis siis muutub teiselpool ekvaatorit? Arvasin minagi, et mitte midagi. Aga tõestati näitlikult ära, mis toimub kui kõndida ekvaatoril. Ei õnnestu nii lihtsalt mööda joont kõndida kui tehes seda näiteks Tallinnas. Siis see ka, et toores kanamuna on võimalik panna naela peale püsti seisma. See kerge ei ole, aga kui õnnestub siis saab Ekvaatori pargist, mis täidab ka vabaõhumuuseumi funktsiooni, sertifikaadi. Aga kõige huvitavam, olete kunagi mõelnud selle peale, et teisel pool maakera võiks vesi kraanikausist alla minna teistpidi kui igapäev harjunud oleme. Samas ega me ei pane vist ka tähele, mis pidi see vesi alla läheb? Aga kuna ma teadsin, et teisel pool ekvaatorit peaks see teistpidi liikuma, siis jälgisin enne kodust ära minekut ja kohale jõudes erinevusi. Tõesti liigub teistpidi ja kui kraanikauss on täpselt ekvaatoril siis vesi ei pöörle kuskile suunda vaid pahinal voolab otse.

Ekvaatori külastamine ei olnud tollel päeval kõige põnevam atraktsioon. Nimelt ekvaatori ja majutus asusisid Quito linna erinavates otsades ja ei olnud üldse mõnus sõita peale kella 18.00, kui õues on juba kottpime, ühest linna otsast teise. Olen alati arvanud, et ei karda ei pimedust ega ka ohtlike linnaosasid, aga tol korral oli jänes põue pugenud küll. Sõidu pikkus oli 35 minutit ja teekond läbi võõraste agulite tundus üüratult pikana. Ecuadori busside eripäraks on see, et bussidel on küll uksed ees, aga kinni neid ei panda ja peatused nagu oleks, aga keegi neid ei kasuta. Bussi peale saamine on nii, et viipad teeveerel ja otseses mõttes kargad bussi ja samamoodi saab ka bussist välja. Et kui veab ja buss peatub valgusfoori juures saab inimlikult bussist väljuda, aga kui vaja muus kohas bussist väljuda on see üsnagi koomiline, sest ega buss ei võta oma tuure maha. Et kui näed, et oled üsna endale sobilikus kohas siis trügi etteotsa, et siis sobilikul hetkel kas siis üksi või koos teistega bussist maha karata ja nii kõik välja ja samamoodi inimesed ka peale. Kes toppama jääb, sel peavad kiired jalad olema.

8 kommentaari

  • Elen
    26. august 2010 kell 14:51

    Ecuador on küll riik, kuhu kindlasti minna kavatsen!

  • Maarja Lainevoog
    4. september 2010 kell 15:43

    Kui bussisõit ise võib sünge olla läbi agulite, siis mahasaamised tunduvad küll lustlikud olevat:)

  • nonoh
    10. september 2010 kell 15:49

    tegelikult on “centro del mundo” 😛 mitad del mundo tähendab “pool maailma”

  • Siiri Kuus
    26. detsember 2010 kell 00:37

    maailma keskpunkt 🙂 Lahe

  • Siiri Kuus
    26. detsember 2010 kell 00:39

    jesver… bussisõit ju lausa ohtlik

  • Siiri
    2. jaanuar 2011 kell 17:50

    seda vee keerlemist on ka telekast näidanud 🙂

  • Marilin
    20. jaanuar 2011 kell 13:05

    wow…see bussi minek ja mahatulek tundub päris riskantne…

  • Reemet Ruuben
    4. mai 2011 kell 22:28

    See vee voolamine päri ja vastupäeva on üks põnev nähtus, aga mis mõttes voolab otse? Kuidas see võimalik on?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Värsked podcastid

Kuuba reisile viib Keiu Virro

23. oktoober 2024

Tere tulemast maailma koduseimasse lennujaama!

25. september 2024
Lennujaamas leidub meelepäraseid ajaveetmis võimalusi igale maitsele – 13 söögikohta, 9 poodi sh apteek, raamatu- ja digipood, valuutavahetus, spetsiaalsed alad…
Kõik podcastid