Go Puhkus Go Blogi Go Elamus Go Pood Go Incoming

Malabari tüdruk

10. märts 2010

Ma ei tea, kas seda suudaks ka teaduslikult tõestada, aga kodusest rütmist välja saades hakkab mu meelest enamik inimesi tohutult intensiivseid unenägusid nägema. Nii meiegi Indias. Aga mõni unenägu või vähemalt unistus võiks ka teoks saada. Et ei juhtuks nii nagu ühe vana meremehega laulust, mida laulab ka Marko Matvere. See on kurb lugu, kuidas meremees kohtab Malabari tüdrukut ja neil on ilus armastuse lugu, aga laev lahkub sadamast ja meremees sõidab ära ja tüdruk ütleb, et sa ei armasta ju mind, kui sa ära sõidad ja meremees saab vanaks ja saab alles siis aru, millest ta ilma jäi. Või no umbes nii see laul käis.

Otsustame oma Malabari tüdruku üles otsida. Malabari mäerinnaku peal on ühed Mumbai kalleimad kortermajad, vaatega ookeanile. All mere veeres on aga vaesed ja kitsad, pesunaiste ja –meeste, elukvartalid. (Arvan, et siin pestakse kogu Mumbai pesu. Kaido arvab, et ei pesta. Vaidleme natuke aega selle üle.) Suure osa raskest küürimistööst teevad mehed.

Me ei mäleta seda laulu praegu väga täpselt, et kas jutt käis Malabari rannikust, mis asub Põhja-Keralas, või Malabari maaninast, mis asub Mumbais. Otsustame ise, et ju lauldakse ikka siinsest Malabarist, sest palju tõenäolisem on, et inglise meremehed sattusid Bomaysse, kui Keralasse (ehkki ka Kotchi sadam Keralas oli koloniaalajal oluline vürtside ekspordi koht).

Kõnnime tunnikese imekitsaste tänavate labürintides, kus parasjagu käib hommikune lastepesu. Seisatame haisval ja rämpsusel, sõna otseses mõttes peldikuna kasutataval kivisel rannal. Tundub, et siit me Malabari tüdrukut ei leia. Aga siiski – üks ema kammib trepil tütre pikki musti juukseid. Ema tahab, et me ta ilusat tütart pildistaksime. Tütar häbeneb. Ema käib tütrele peale, peatab ka mööda mineva inglise keelt mõistva mehe, kes kirjutab mu päevikusse tüdruku nime ja aadressi, et talle hiljem pildid saadaksin. Tüdruk katab algul näo kätega, pöörab pilgu ära, aga vaatab siiski mõne hetke pärast otse kaamerasse. Otsustame, et Laximbai Pandurang Phale (eesnimi, isanimi, perenimi) ongi meie Malabari tüdruk.

1 kommentaar

  • Reemet Ruuben
    19. mai 2011 kell 16:54

    tore lugu..kas saatsite talle pildid?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Värsked podcastid

Kuuba reisile viib Keiu Virro

23. oktoober 2024

Tere tulemast maailma koduseimasse lennujaama!

25. september 2024
Lennujaamas leidub meelepäraseid ajaveetmis võimalusi igale maitsele – 13 söögikohta, 9 poodi sh apteek, raamatu- ja digipood, valuutavahetus, spetsiaalsed alad…
Kõik podcastid