Dubai hotellid
Deira piirkond
Park Regis – http://www.staywellgroup.com/hotels/middle-east/park-regis-kris-kin-dubai
Ööbisime seal 2 ööd. Toad on suured, veidikene ka kulunud, hommikusöök väga rikkalik. Hotelli katusel on suur bassein, kust avaneb väga ilus vaade kogu Dubaile. Hotell ise asub äärelinnas, aga kuna metroo on lähedal, siis ei ole keeruline kuskile liikuda. Hotellist üle tee on suur kaubamaja. Hotellikülalistele on 2 x päevas transfeerid Jumeirah randa ja Dubai Mall’i. Wifi on tubades tasuta.
Asiana 5* – http://www.asianahoteldubai.com/en/
Hotell on avatud olnud vaid 18 kuud. 136 tuba. Kogu hotell on väga stiilne ja modernne, puitnikerdustega seinad ning puidulaastudest disainitud valgustid üle kogu hotelli. Hotelli katusel on bassein, sedapuhku mitte vaatega. Samas pakub hotell transfeeri randa, kus on toolid ja rätikud tasuta – neil on oma pisike rannariba koos baariga. Wifi tubades tasuta. Hotellil on 5 restorani. Meie lõunatasime Jaapani restoranis- see oli väga kvaliteetne ja maitsev. Hotell ise on väga vinge, kuid selle vahetus läheduses ei ole suurt midagi, kõik jääb 5-20 min kaugusele.
Samaya 5* – http://www.samayahotel.com/
„Kuiv“ hotell, st et minibaarides ja hotelli restoranis/baaris ei pakuta alkoholi. Hotell asub äripiirkonnas. Tubadest on hea vaade kanalile. On Standard toad ja Club toad. Club toad on eraldi korrusel, sinna on võimalik tellida oma hommikusöök, eraldi on ka terrass. Wifi on tasuline, 24 h/19 USD. Hotellis on Iraani köögiga a’la carte restoran, mis on populaarne ja hinnatud.
Copthorne Plaza – http://www.millenniumhotels.ae/copthornehoteldubai/
Kummaline hotell laiade marmorkoridoridega, aga samas on toad suured ja ilusad, mõned ka rõdudega. Hakkavad tubasid uuendama korruste kaupa, hetkel pisut kulunud. Bassein on 2. korrusel soojendusega ja terrassil, kust avaneb ilus vaade lahele. Hotellil on 2 restorani ja 2 kohvikut, 1 neist terrassikohvik. Kuulub Millennium Hotels ketti.
Crown Plaza – http://www.ichotelsgroup.com/crowneplaza/hotels/us/en/dubai/dubtc/hoteldetail
Tohutult suur hotell. 12 restorani! Ühes tornis on hotellitoad ja teises tornis apartemendid. Ei ole väärt Crown Plaza hinda, sest hotell on kulunud. Hotelli asukoht on väga hea. Kohe metroojaama juures ja Dubai Malli saaks jalutada umbes 20 minutiga. Selles hotellis tasuks pigem võtta apartement, sest need on suuremad ja ilusamad.
Millenium Grand 5* – http://www.millenniumhotels.ae/grandmillenniumdubai/
Kõik Millenium Hotels keti hotellid on väga head. Asukoht on pisut räämas, aga kõrvale on kerkimas palju uusi hotelle ja piirkond on arenemas. Ilusa katusebasseiniga. Lastele on kino, kus näidatakse valikuliselt nii lastefilme kui saab tellida ka privaatseansi. 4 restorani ja 3 baari. Meil oli õhtusöök itaalia-pärases restoranis, mis oli maitsev.
Holiday Inn Downtown – http://www.holidayinn.com/hotels/us/en/dubai/dubdt/hoteldetail
Asukoht on hotellil kõrvalises tänavas. Hotell on väike, väga kulunud ja ei jätnud head muljet. Ei ole Euroopa mõistes kindlasti Holiday Inn tasemel. Metroojaamast on keeruline leida ilma küsimata. Restoran nigel, söögid üle ootuste head.
H hotell (endine Monarch) 5* – http://www.h-hotel.com/default-en.html
Pigem ärikliendile mõeldud hotell. 33 korrust, 236 tuba. Asub Dubai peatänava ääres. Suur ja uhke, marmorist. Toad on suured ja mugavad. Mõned sviidid on suisa 2-korruselised. Presidendi sviit hõlmab tervet ühte korrust. Ainuke hotelli miinus on see, et hommikusöök ei ole nii rikkalik kui võiks 5* olla. Samas oli avatud köök ja kokk sai valmistada hommikusöögi vastavalt kliendi soovile, nt muna praadida vmt. Väga luksuslik hotell. Kodulehel olevad pildid vastavad 100% tegelikkusele.
Emirates Grand – http://www.emiratesgrandhotel.com/
Suur peatänaval asuv hotell. Toad on apartement-stiilis. Liftis oli liftipoiss, kes vajutas nuppe, kuhu sõita – nii ei tea me ka kahjuks, mitu korrust sel hotellil on. Kõige suurem number tundus olevat 41. Olime hotellis nii vähe aega, et ei saanud hotelliga tutvuda, aga 4* on väärt. Kööginurk ja toa osa oli päris suur, magamistuba veidi kitsam. Toas oli 2 WC’d. Asukoht hea – mugav jalutada Dubai Malli ja õhtusele Burj Kalifa ilutulestikushowle.
Sharjah piirkond
Parimate randadega piirkond. Klientidele tasub aga öelda, et tegemist on alkoholivaba piirkonnaga – kui poodidest ei ole niikuinii võimalk alkoholi osta, siis seal ei ole see võimalik isegi hotellis.
Citymax – http://www.citymaxhotels.com/en/hotels/sharjah.php
Lärmakas linnahotell. Ümbruses ei ole mitte kui midagi. Lihtne hotell. 230 tuba. Valdavalt venelaste hotell nagu praktiliselt paljud Sharjah piirkonna hotellid. Hinnatundlikule ja vähenõudlikule kliendile sobilik. Hommikusööki pakutakse kohe retseptsiooni ja välisukse kõrval olevas alas, suhteliselt avatuna ja võiks olla klientidele häiriv.
Radisson Blu Sharjah – http://www.radissonblu.com/resort-sharjah
Selle piirkonna vaieldamatult parim hotell! Oma rand ja mõnus rahulik piirkond. Hotell on suur ja klassikaliselt hea, nagu Radisson. 306 tuba. Värskelt remonditud. Hotelli sisenedes satud hiiglasliku aatriumiga lobbisse, mille kõrvale jääb kõige ägedam troopika stiilis hommikusöögi ala. Saab istuda nagu lehtlas koskede vahel. Tegemist on väga suure hotelliga. Meile öeldi, et hotell on välja müüdud, kuid sellist muljet küll ei jäänud – kõik oli kuidagi lahedalt ära hajutatud.
Beach Hotel Sharjah – http://mhgroupsharjah.com/Default.aspx?alias=mhgroupsharjah.com/beachhotel
131 tuba. Oma rannaga hästi lihtne hotell. Sobilik vähenõudlikule kliendile. Puhtalt rannapuhkuse hotell.
Royal Beach 5*- http://www.royalbeachresortspa.com/en/home.html
Kulda ja sära täis hotell. Kõik on üles vuntsitud, aga ei ole selline rahulik 5* hotelll. 85 tuba. Toad on hästi suured ja paljudes osaline merevaade. Paljud toad on punase alatooniga ja kuldsete ornamentidega. Selline pigem ärritav kui rahulikku puhkust lubav. Hotellis on nii väli- kui sisebassein. Orienteeritud rohkem vene kliendile, isegi brošüürid olid vaid venekeelsed. Restoran väga hea teenindusega, puhas ja söögid väga maitsvad.
Sharjah Grand – http://www.sharjahgrand.com/
Rannahotell, basseini juures on kipakas liumägi lastele. Tavatubasid ei näinud, sest hotell oli täis. Jättis hästi lihtsa mulje, võrreldav Pirita TOP hotelliga.
Sharjah Carlton – http://www.dubaishortstay.com/hotel-sharjah/carlton-hotel-sharjah.asp
Hotell oli täis ja tubasid ei näinud. Tegemist vähenõudlikule kliendile sobiliku hotelliga. Mittemidagiütlev hotell. Hotelli juures on ka apartemendid. Kui üldse seal hotellis olla, siis pigem just neis apartementides.
Summer Land motel Sharjah – http://www.albustangroup.com/home3.htm
Anna: „Üks hullemaid hotelle, mida mu silmad eales näinud on!“. Toad on väga jubedad, aga reisikaaslane küsis lõunat söövatelt hotellikülalistelt nende arvamust ja nemad olid vaimustuses!!! Kui tulla ootusteta ja vähese raha eest Dubaisse, siis võib see hotell isegi OK olla. 2* tase heal juhul.
Coral Oriental – http://www.coral-international.com/1012-1000-index.html
95 tuba. Ruumikad, lihtsad. Nii nagu ka nende restoran – hästi lihtne, aga söödav.
Marina piirkond
Grand Belle Vue – http://www.bellevue-hotels.com/
Suurte tubadega hotell, aga mitte midagi ütlev. Asukoht on pigem halb kui hea. Toad on ruumikad. Tubades on wifi. Bassein on katusel. Tagasihoidlik.
Byblos Te-Con 4* – http://www.bybloshoteldubai.com/
152 tuba. Toad on suured, basseiniala suur. Sobilik pigem noortele, kes saaksid kasutada hotelli paljusid meelelahutusi ja baare. Kõikides tubades on maas vaip.
Cassells Al Barsha – http://www.cassellsalbarshahotel.com/
Kohe metroojaama kõrval. Tohutu lobbiga hotell. 216 tuba. Ei midagi erilist. Ei jätnud mingit muljet, ei head ega halba. Ümbruskonnas midagi vaadata ei ole. Bassein on katusel ja pisike nagu mullivann. Jalutuskäigu kaugusel on Mall of Emirates.
Auris First Central – http://www.auris-hotels.com/first-central/
Kuna hotell oli täis, siis ühtegi tuba ei näinud. Hotell ise oli aga normaalne 4*. Bassein oli väike ja ülerahvastatud. Restoran liigagi lihtne, aga söödav. Alati võiks paremat tahta.
Marina View – http://www.marinaviewhotel.com/
Apartement hotell. Sadama ja üldse veekogu vaatest on asi kaugel. Kõikides tubades on kööginurk ning toad on lahedalt suured. Hotelli lähedal on metroojaam ja sellega on mugav igale poole liikuda. Pakuvad transfeeri randa ja kaubanduskeskustesse. Bassein asub terrassil ja majade vahel – ei ole just mugav seal päikest võtta.
Habtoor Grand – http://grandjumeirah.habtoorhotels.com/site/general/
Tohutu lobbiga hotell jällegi. Lobbis on suur purskkaev kahe pronksist hirvega. Kahest eraldiseisvast tornist koosnev hotell. Tundub kohe selline uhke ja stiilne araabia stiilis. Toad on suured, mõnusad ja heledates toonides. Suured marmorkoridorid. Otsepääs Jumeirah randa. Infity-basseiniga. Lastele oma mänguväljak ja pisike liumägi.
Citymax Al Barsha – http://www.citymaxhotels.com/en/hotels/al-barsha.php
Kipakas 3* hotell. Toad olid üllatavalt head. Asub Mall of Emirates kõrval ja randa viib buss. Hotellist saab laenutada toole, rätikuid ja varje. Restoran hästi primitiivne.
Jumeirah piirkond
Hilton Jumeirah – http://www3.hilton.com/en/hotels/uae/hilton-dubai-jumeirah-resort-DXBJBHI/index.html
Kahjuks oli hotelli torn täis ja neid tube me ei näinud, nende madalaim toakategooria on Deluxe. Apartemendi tornis olevad toad on suured, heledates toonides ja mitme magamistoaga. Hommikusöök tundus olevat väga rikkalik.
Sofitel Jumeirah 5* – http://www.sofitel.com/gb/hotel-6146-sofitel-dubai-jumeirah-beach/index.shtml
Klassikaline Sofiteli hotell. 398 tuba ja 40 sviiti. Detailid on vägagi paigas, toad on suured ja rahulikes maatoonides. Igast toast ei ole vaadet. Paljud toad on vaatega kõrvalmaja akendesse. Asub JBR (Jumeirah Beach Residence) promenaadil.
Mövenpick Jumeirah – http://www.moevenpick-hotels.com/en/middle-east/uae/dubai/hotel-dubai-jumeirah-beach/overview/
Asub Jumeirah promenaadil. JBR piirkonnas. Toad on enamasti nurgaga, sopilised, seega poolik vaade merele. Jumeirah hotellidele omase vannitoaga, kust nö aknad/luugid avanevad magamistuppa.
Sheraton Jumeirah – http://www.sheratonjumeirahbeach.com/
Kohe kindlasti ei ole Sheratoni tasemel. Toad on kulunud ja kogu hotell on ajale jalgu jäänud. Hotellil on oma rannariba ja kuna see on kavalalt Jumeirah rannast eraldatud, siis tekitab tunde, nagu oleks privaatrand. Piltidelt tundub hotell parem, kui tegelikult on.
Rixos The Palm – http://www.rixos.com/en/rixos-the-palm-dubai-hotel
Asub The Palm Jumeirah tipus. Super vaatega. Sinna kohalejõudmine on suhteliselt pikk – praktiliselt terve palm on vaja läbi sõita, see on kõige viimane hotell seal. Oma eralduse tõttu on neil aga oma rand. Hotell on värskelt valmis saanud (märtsikuus 2012) ja kõik on värske ning puhas. Hästi ilus ja stiilne, ei ole üle pakutud ega toretsev. Lastele on palju põnevust. Neil on oma check-in, tehakse oma Rixose passid, on lapsehoidjad jmt. Tubades on lisaks tasulisele minibaarile ka tasuta maxibaar ehk lastele kõike head ja paremat – kummikomme, pähkleid jm niksi-näksi, ja see muide on tasuta. Toad on suured ja sinna mahub 2+2. Meie külastuse ajal ööbis seal ka J Lo oma perega, kes andis õhtul Dubais kontserdi ning afterparty toimus Rixoses. Madalaim toakategooria on Deluxe.
Abu Dhabi
Al Raha Beach – http://www.danathotels.com/Hotels-Resorts/Al-Raha-Beach-Hotel
Rannapuhkuse hotell, asub kõikvõimalikest keskustest eemal. Dubaisse 1,5 h sõitu ja Abu Dhabisse ca 30 min. Hästi toretsev Kleopatra stiilis hotell. Hotellil on värskelt avatud osa, kus toad on suured ja mugavad. Valdavalt rõdudega. Majutudes paluge kindlasti võimalusel majutust uude ossa. Hotellil on oma rand ja tehisjärv, kus võib ujuda vaid päikesetõusust-päikeseloojanguni. Igal õhtul mängib lobbis elav muusika. Hommikusöök on väga rikkalik, leiab palju erinevaid kööke. Hotelli küljes on väikene kaubanduskeskus.
Fairmont – http://www.fairmont.com/abu-dhabi/
VÄGA luksuslik hotell. 369 tuba. Tohutult on tähelepanu pööratud detailidele. Toad on võimsalt suured, pool maja vaatab nö linnale ehk siis tühimikku ja pooled vaated on AÜE ilusaimale mošeele. Juurdehindlus mošee vaate eest on 22 € ja seda tasuks alati võtta. Hotellis on oma Chocolateri, kus valmistatakse lisaks tavalistele šokolaadikommidele ka šokolaadist kingi, kotte jmt. Restoran on võrratu. Just seal oli meie reisi vaieldamatult parim õhtusöök.
Beach Rotana – http://www.rotana.com/rotanahotelandresorts/unitedarabemirates/abudhabi/beachrotana
Kohe kindlasti ei ole tegemist rannahotelliga, sest rand on kõigest 1,5 m laiune riba, millel küll pikkust pisut on, kuid samas kõrval on kohe kiirtee ja teisel pool vett käib ehitus. Hotelli vanemas osas on vanad toad ja kipakad, aga uuemas osas on täitsa OK. Hotellis oli hästi palju sagimist, kohe oli aru saada, et on rahvast täis, seetõttu ei näinud ka vanemaid tube. Restorane on palju ja meelelahutust ka. Meie lõunatasime india stiilis restoranis ja seal olid söögid väga head.
Intercontinental – http://www.ichotelsgroup.com/intercontinental/en/gb/locations/abudhabi
Täielik pettumus. Anna: “Ootasin Intercontist midagi enamat!“. Toad väikesed ja sisaldavad liiga palju mööblit. Samas hotell ise tohutult suur. Toa välissein on puhtalt klaas. Meil kostis see aken väga läbi, tundus nagu oleks aken lahti olnud. Hotelli hommikusöök oli rikkalik, aga kuna hotellis oli väga palju rahvast, siis olid järjekorrad pikad ja teenindus kõige kehvem seni. Basseini territoorium oli OK. Bassein oli suur ja toole seal ümber piisavalt. Hotellil oma randa ei ole, aga kohe hotelli kõrval on jahisadam ja see lisab pisutki privaatsust.
Grand Millenium Al Wahda – http://www.millenniumhotels.ae/grandmillenniumalwahda/
Kogu Milleniumi hotellikett oli täielik üllatus. Väga head hotellid, suured toad ja basseini lahendused. Selles hotellis oli 844 tuba. Bassein asus katusel, aga oli piiratud vaatega ja päike paistis kahest katusesse tehtud tühimikest. Avar hotell vingete vaadetega.
Ferrari World – http://www.ferrariworldabudhabi.com/
Meeste lõbustuspark Kõigile, kes fännavad autosid, on Ferrari Worldi külastamine kohustuslik. Terve päeva piletihind täiskasvanule on 55 € ja tegemist on seal palju. Meie olime kõigest 1,5 h ja jõudsime teha 3 sõitu. Kõik atraktsioonid on kas 4D või 5D, lisaks on 2 „ameerikamäge“, ühel kiirendab kuni 245 km/h. Reisiseltskonna ainuke mees oli 1 h järjekorras, et sellega sõita ja oli lausa vaimustuses.
Dhow Cruise (Saluja)
Õhtusöögikruiis lahel. Laev sõidab valgusküllases linnas edasi-tagasi ja laeval pakutakse buffee õhtusööki koos meelelahutusega (Henna tätoveerija, tantsijad, muusikud).
Soovitused
Kui ei ole endal kaasa võetud midagi alkohoolset, siis viimane võimalus mõistliku hinnaga seda osta, on lennujaama Tax Free pood. Hiljem saab vaid kas hotelli baarist (kui ole „kuiv“ hotell) või siis hotelli minibaarist, kus hinnad on soodsamad kui hotelli baaris (!).
Metrood kasutades soovitaks pigem osta 1-päeva pileti. Aga kui vaja vaid 1 suunaks, siis kontrollige väga täpselt tsoone, sest kui tsoon on vale, siis ei saa metroost välja ja tuleb osta uus pilet.
Halli passiga kodanikud EI SAA mitte mingil juhul AÜE viisat.
Kui on soov külastada Omaani, siis küsida partnerilt, millist Omaani piirkonda saab külastada viisavabalt. Aga muidu ei saa, peab olema 3-4 päeva kohal, et jõuaks teha uue AÜE viisa.