Elamusmaratonid
Juunis, juulis ja augustis saab end proovile panna kolmel kepikõnni- ja käimismaratonil: 11. juunil Noarootsis, 9. juulil Lahemaal ja 27. augustil Värskas.
Elamusretkede korraldaja Kunnar Karu on kindel, et elamusmaratonid on suve peab-tegema-sportlik-väljakutse. „Maratonile tulles võid olla kindel, et saad liikuda värskes õhus ja avastada Eestimaa kaunist loodust. Mõnusa seltskonna ja hea tunde liikumisest saab kauba peale!“ lisab Karu.
„Igaüks saab valida endale sobiva proovikivi, läbides kas täispika maratoni, poolpika distantsi või lühema, 10 kilomeetri pikkuse jalutuskäigu. Kõik on mugav ja turvaline – rada on tähistatud, saab joogija suupistepunktides kosutust ammutada ning ise oma tempomeister olla. Aja peale tormamisest olulisem on seltskonna ja ümbruse nautimine,“ selgitab Karu.
Need piirkonnad, kus elamusmaratonid toimuvad, on Eesti ühed väikseima asustusega paigad. Järelikult on ruumi liikuda ja rajal veedetud tunnid mööduvad puutumatus looduses. Osaleda võib nii üksi kui ka koos pere, sõprade või töökaaslastega. Igal juhul saab ammutada energiat ja nautida just endasuguste aktiivsete eluviisidega inimeste seltskonda.
Noarootsi maratoni rada kulgeb Läänemaal läbi männimetsade ning põikab paaril korral ka mereranda. Algus ja lõpp on Tuksi spordikeskuse staadionil, teele jäävad omanäolised väikekülad Rannaküla, Nõva, Dirhami ja Rooslepa. Rada läbib ka Spithami poolsaart, kust avanevad väärt vaated rannaäärsetele aladele ning Osmussaarele.
Lahemaa kepikõnni- ja käimismaraton toimub juba kümnendat korda! Juubelimaratoni rada viib osalejad Kolgaküla terviseradade keskusest Lahemaa rahvuspargi metsateedele. Külastamata ei jää ka Joaveski ja Nõmmeveski ning Valgejõe kallaste äärsed jalutamisrajad.
Värska maratoni stardi- ja finišipaik asub Värska laululaval. Mustoja maastikukaitseala territooriumil vahelduvad kaunite metsaradade lauged lõigud üksikute tõusudega. 42- ja 21-kilomeetrine distants läbib ka liivaluiteid ja raba.
Elamusretkedele ja -maratonidele on oodatud kõik, kellele aktiivne liikumine, looduse nautimine ja uute kohtade avastamine naudingut pakub. Elamusretked toimuvad kord kuus kogu aasta vältel.
Vaata lähemalt www.elamusretked.ee
Mis on elamusmaratonid?
- liikumine mitmekesises ja huvitavas looduses;
- elamusterohke tähistatud rada, joogi- ja snäkipunktid ning mõnus seltskond;
- soe söök ja pesemisvõimalus finišis;
- põhirada on 42 km pikk, kuid saab valida ka 21 km pikkuse (poolmaratoni) või 10 km pikkuse distantsi;
- kõigile kolmele maratonile registreerides isiklik oma nimega stardinumber ja elamusmaratonide T-särk;
- kõigile lõpetajatele jääb kogutud elamusi meenutama pärast finišit pidulikult üle antud diplom koos läbimisajaga, lisaks maratoni puhul karikas ning poolmaratoni puhul medal.
Selles numbris
- Tiit Pruuli soovitab: rõõmsad reisiraamatud
- Kuidas reisimisel und hoida?
- Kuidas naasta reisilt tähenduslike fotodega?
- Orest Kormašovi reisihetked
- Tatarlaste suur võitlus ladina tähestiku nimel
- Erki Urva: Turism, see on elu!
- Elamusmaratonid
- 800 kilomeetrit jalutuskäiku
- Purjelaeval Panamast Papteeteni
- Kui palju plaanite sel hooajal vee peal olla?
- Uus-Meremaa vulkaanil suusatamas
- Kive, koopaid ja koaalasid otsimas
- Troopikas krokodille ja meduuse trotsides
- Elu koos Austraalia põlisrahvastega
- Lääne-Paapua mägedes ja randades
- Puna de Atacama – teedeta imedemaa
- TOOTEUUDISED
- KROONIKA