Go Reisiajakiri nr 6 – Märts 2007
Kodu lähedal
Selleks, et leida igapäevarahmeldamisele vahvat vaheldust, ei peagi iga kord kodust võimalikult kaugele tormama. Ilusat loodust ei pea tingimata otsima Uus-Meremaalt, ekstreemsuse järele ei ole vaja minna lõunanabale, kultuurišoki saab kätte ka lähemalt kui paapuate juurest.
Põhjala tundra- ja mägirajad, Leedu liivarannad, Soome järved, Norra fjordid, Riia ööelu, Venemaa kultuurielu – kõik see on meil ju päris käe-jala juures.
Eestist eemal oleme me juba piisavalt käinud, nüüd tasub taas heita pilk näiteks Venemaa lähialadele. Lihtsalt on kättesaadavad sellised nimekad kohad nagu Peterburi, Petseri, Pihkva, Novgorod, Moskva, Velikije Luki, Staraja Russa.
Vana-Vene ajalugu on põnev ja dramaatiline, kaasaegne vene elu on eriti põnev ja dramaatiline. Mitte et seda elu just ise iga päev elada tahaks, aga ajuti on läbi Peeter I raiutud akna sinna päris lustlik sisse piiluda ja näha, mis naabrite juures toimub. Näeme, et vakstuse köögilaua taga juuakse viina ikka samamoodi kui nõukogude ajal, aga nüüd joovad paljud ka peeneid väljamaa napse. Näeme, et pidutseda oskavad venelased endise suurejoonelisusega. Näeme, et Peterburi kultuurielu, mis ennegi oli mastaapne, on juurde saanud hea hulga rahvusvahelist mõõdet. Näeme, et Moskva on tõesti maailmalinn, ürgvene alget jääb seal üha vähemaks. Näeme hardushetki Petseri kloostris ja uusrikaste mersusid Jumalaema Uinumise katedraali ees Moskvas.
Kokkuvõttes näeme ühte imedemaad. Ja olgem siis alice’id, kes seda absurdi avastada oskavad!
Tiit Pruuli ja GoDiscover meeskond
Selles numbris
- Tarahumarad – rahvas jumala seljataga
- Rogain – võimalus avastada Eestimaa ilu
- Omaenese edevuse ohver Timothy Treadwell
- Kolm maalilist matkanädalat Siberis
- Berni Alpides kestab jääaeg
- Baltisaksa rännumehed eestlaste maailmapilti avardamas
- Vanas armsas Petseris
- Peterburi ööelu
- Valesti planeeritud matka hind on kõrge
- Rallarvegenil, kus juulikuus lumi on maas
- Kajakimatkamine Eestis
- 5X Skandinaavia
- Rännud Kersnaga
- Go Reisiajakiri nr 6 – Märts 2007