Juhtkiri
Väike juubel
Reisiajakirjad võib tänapäeval jagada laias laastus kahte lehte: sõltumatud, National Geographic Magazini või National Geographic Traveleri stiilis väljaanded, ning reisibüroode, reisikorraldajate või promoorganisatsioonide väljaanded. Esimesed on orienteeritud teadmistele ja seiklusele, teised üldjuhul mainstream-toodete müügile. Aga mõlemal on oma koht siin päikese all, mõlemad pakuvad inimestele lõppkokkuvõttes ilusaid emotsioone.
Reisiajakirjade kaleidoskoop maailmas on kirju. On olemas seljakotimatkajatele mõelduid (nt Backpacker) ja luksusreisijatele orienteerituid (Global Traveler), on rannapuhkuse abimehi (Costal Living) ja erinevad väljaanded paadi-, auto-, ratta- ja motikamatkajaile. On ajakirju mägede ja saarte armastajatele, on oma üllitised neile, kes tahavad matkata Lõuna-Ameerika džunglites, ja neile, kes soovivad kihutada mööda Põhja-Ameerika maanteid.
Lisaks paberväljaannetele on terve hulk reisiajakirju, mida saab lugeda ainult netist (Euro Travel Magazine, Smart Travel Asia), millest mõned omakorda ilmusid varem ka paberil, aga on nüüdseks ära küberruumi kolinud (The Travel Magazine).
Eesti väikese turu tingimusis on meil ka reisiajakirjadega nii, et üks väljaanne peab täitma paljusid funktsioone ja vaatama, et ta seejuures mitme tooli vahele maha ei kuku. Meil ei ole eraldi puupaadi, plastpaadi, purjepaadi ja mootorpaadi ajakirju. Ent on olemas head ajakirjad Navigaator ja Paat, mis täidavad veematkamise nišši kaldast kaldasse. Samamoodi hõlmab kogu sektorit seinast seina Go Reisiajakiri – pakume lugusid hobumatkadest automatkadeni, pulmareisidest matusekommeteni. Oleme uhked, et meie lehekülgedele on oma jälje jätnud suur enamik Eesti nüüdisaegsest rännueliidist: Lennart Merist Timo Paloni ja Jaan Tättest Alar Sikuni. Nõnda talitades oleme kenasti vastu pidanud juba 9 aastat ja 50 numbrit, algusaegade neljast numbrist aastas jõudsime kiiresti kuue numbrini ja materjali oleks rahulikult ka kaheteistkümne kvaliteetse numbri jaoks aastas.
Praegu ütlemegi, et oleme alles poolel teel mäkke, rühime oma vagu ajades rõõmsal sammul edasi. Tahame, et see vagu oleks sügav, et meie ajakirja tänased numbrid oleks huviga loetavad ka viie ja kahekümne viie aasta pärast. Me tahame olla Eestis sama kindel ja väärikas kaubamärk kui Outside Ameerikas, Retki Soomes või Vokrug Sveta Venemaal.
Go Reisijakirja ümber on kogunenud äraütlemata tore reisiseltskond – kirjutajaid, fotograafe, kommenteerijaid ja lugejaid, kes armastavad vabas õhus liikuda, hindavad nii oma kui ka võõraste maade aja- ja kultuurilugu, tunnevad huvi geograafia ja looduse vastu. Go Reisiajakiri tänab ja õnnitleb meid kõiki.
Tiit Pruuli
Selles numbris
- RAAMATUTUTVUSTUS
- Ebola – keda see puudutab?
- NARRI MÜTSI, mitte mütsi meest!
- Ainult omnivoorid jäävad ellu
- AUTOMATK külalislahkesse Kõrgõzstani
- Maailmalõpupurjekas Lennuk eesti kunstis
- Harju Matkaklubi
- Varanasi kirjad 5. Võõras
- Lastega mööda Eestimaad
- Kogu tõde PALMIDEST
- KONTROLLAEG
- LEMBEH – allveefotode paradiis
- India raidkirjade jälil
- Ida-Virumaa kristlased
- Kas paberil ilmuvat reisiajakirja on internetiajastul veel vaja?
- OBER-SALZBERG — Kolmanda Reichi Keila-Joa
- Teekond läbi Eesti 400 aastat tagasi
- ANDRES KOLLISTI rännakud
- Uudistooted
- Kroonika
- Juhtkiri
- GO REISIAJAKIRJAL ON JUUBEL! Vaata siit lähemalt, mida juubeli puhul ette võtame
- GO Reisiajakiri 50