Kuidas pagasit vähendada?
Rahvatarkus ütleb, et reisijaid on kaht liiki: need, kes reisivad väikese pagasiga, ja need, kes soovivad, et nende pagas oleks väike. Go Reisiajakiri annab nõu, kuidas esimeste hulka pääseda.
Pagasi vähendamiseks on kolm klassikalist võtet. Esimene – kui te pole surm kindel, et mingit asja reisil vaja läheb, siis ärge seda kaasa võtke. Teine – laduge enne reisi toas laiali kõik riided ja muu kraam, mille kavatsete kaasa võtta; kotti kaasavõtmiseks pakkige sellest ainult pool. Kolmas – võtke reisirõivastusse ja varustusse võimalikult palju asju, millest te enam eriti ei hooli või soovite vabaneda; reisi käigus jätategi need lõpuks maha või kingite kellelegi.
Enne kui teele asute, tehke koos oma reisikottidega väike proovikäik, et aru saada, kui raske või mugav see on – kodus on veel lihtne korrektiive teha, lennujaamas või sihtpunktis enam mitte.
RÕIVAD
Rõivaid võtke kaasa kihilise rõivastumise põhimõttest lähtudes – võimalus, et sihtkohas läheb ilm külmaks, ei tähenda, et peate kaasa võtma ka oma kõige paksema jope, sest külma eest saab end edukalt kaitsta õhukesi rõivakihte lisades.
Reisile sobivad paremini sünteetilisest kangast riided, sest need kortsuvad vähem ja kuivavad kiiremini. Kaasa tasub võtta rohkem särke ja pluuse kui pükse või seelikuid ning need võiksid olla kasutatavad erinevates kombinatsioonides ja funktsioonides. Suurema rõivakoguse puhul tasub mõelda, kas pagasi suuruse vähendamiseks oleks abi vaakumkotist.
Vähegi pikema reisi puhul käib väikese pagasiga kaasa vajadus pesu pesta. See pärast tasub rõivastuse valikul mõelda ka selle pesemismugavusele.
JALATSID
Jalatsid võtavad kotis palju ruumi, seepärast tasub vähimagi võimaluse korral kaasa võtta mitmesse rolli sobivad jalanõud. Näiteks jooksususse saab edukalt kasutada niisama jalutamiseks ja ka lihtsamatel matkadel.
VANNITOATARBED
Kui peatute hotellis, uurige eelnevalt järele, kas nende vannitoad on varustatud šampooni, juuksepalsami, dušigeeli ja muu sarnasega. Kui on, siis pole paljusid isiklikke vannitoatarbeid vaja ilmtingimata kaasa vedada. Sama lugu on fööniga.
Lisaks pagasiruumi säästmisele hõlbustab nende koju jätmine ka lennujaama turvakontrolli läbimist, sest vedelike käsipagasis transportimisele on ju kehtestatud ranged piirangud.
ELEKTROONIKA
Mida vähem seda kaasas on, seda vähem muret, et mõni kallis aparaat läheb katki, kaotsi või varastatakse. Näiteks sülearvutit asendavad paljudes maailma paikades edukalt internetipunktid.
Selles numbris
- Sarah Macdonald. Püha Lehm! Seiklus India moodi
- Olev Remsu. Kodunt kaugemal. Reisikirjad laiast maailmast
- Toomas Tiivel. Viinad ja peenemad napsid
- Mis ajab mehi seiklema?
- Oma või võõras?
- Kuidas pagasit vähendada?
- Tõeline Türgi Baklava
- Mauritiuse kiirsöögid ja rahaiharad inimesed
- Milleks laulupeotuld vedanud laevad veel sobivad?
- Kristjan Jaagu ja Eduardsi radadel
- Viikingite rändav ilusalong
- Aloeta Siberut!
- Tänapäeval surevad siin veel ainult turistid
- Hea, et me Kesk-Ameerikat vahele ei jätnud!
- Nahkhiirte lend ja maiade tee saladused
- Pühapäevane jalutuskäik Norra moodi
- Vegard Ulvang - Kolm olümpiakulda Gröönimaa ületamise järel
- Kohtumine karuga
- Hommik Kuresoo rabas
- Elagu unistused! Martha jõudis koju
- Go Reisiajakiri nr 19 – August 2009