Go Puhkus Go Blogi Go Elamus Go Pood Go Incoming

GO Reisiajakiri ilmub 6 korda aastas. Aastatellimus maksab 18 €.

TELLI GO REISIAJAKIRI!
Go Reisiajakiri 37

Peipsiveere reisjuht

GO Maailm
16. august 2012

VASKNARVA — suurim vaatamisväärsus on prohvet Eelija õigeusu kirik koos kloostriga. Paraku võib neid uudistada vaid kõrge aia tagant. Alles on ka 1349. aastal rajatud ordulinnuse varemed.

RANNAPUNGERJA — tuletorne asub Peipsiveeres mitmel pool, Nina külas ja Mehikoormas näiteks. Rannapungerja tuletorn on ehitatud aastal 1937 ja mõningase vaheaja järel plingib ta praegu taas.

LOHUSUU — 1763. aastal sündis siin Otto Wilhelm Masing, kes kirjeldas esimesena Peipsi-venelaste etnograafiat. Asulas on nii luteri kui ka õigeusu kirik.

AVINURME — aastatel 1926–1972 läbis Avinurmet kitsarööpmeline Sonda-Mustvee raudtee. 2001. aastal taastati kunagisest raudteest 130-meetrine lõik, raudteesild ja veereminäidis. Suslaga saab ka väikest sõitu teha.

RAJA KÜLA — üks vahva näide venelaste tänavakülast, mille asutasid 18.–19. sajandil Loode-Venemaalt saabunud käsitöölised ja talupojad. Siin elas 20. sajandi Andrei Rubljoviks nimetatud ikoonimaalija Gavriil Frolov ja tema veelgi kuulsam õpilane, USA-s surnud Pimen Sofronov.

LÜÜBNITSA — selle õigeusklike venelaste küla vaatetornist saab kiigata Kolpino saarele.

KÜKITA — palvemajas võid kohata Trifilii Kalašnikovi, ta räägib toredaid lugusid vanausulistest.

KOLKJA — siinses kalasibularestoranis võib süüa kala-kapsasuppi, pliine kalatäidisega, sibulasalatit ja sibulasuppi.

EMAJÕE SUURSOO — siin elavad sääsed, jõhvikad, sinine emajuur ja palju muud põnevat floorat-faunat.

KAVASTU — parv üle Emajõe pandi Kavastu mõisniku poolt käima aastal 1899. Aastal 1983 ketid purunesid ja parv jäi seisma. Nüüd on parv jälle käigus!

PIIRISSAAR — Peipsi 29 saarest kuulub enamik Venemaale. Eestlastel on viis asustatud saart, Piirissaar neist suurim. Kogu saar on maastikukaitseala.

VÄRSKA — Seto Talumuuseumis on materjale 19. sajandi lõpust alates. Püha Gregoriuse kiriku kalmistule on maetud lauluema Anne Vabarna.

VÕÕPSU — Võhandu jõe parempoolselt kaldalt algab Setomaa.

RANNAMÕISA — maantee ääres on näha „Tuhandeaastane tamm”, mille kõrval asub ka muistne eestlaste kalmistu.

MUSTVEE — kirikute linn. Praegu on tegutsevaid kirikuid viis. Lisaks on linnas vist Eesti ilusaim Teise maailmasõja monument. Samuti on Mustvee huvitav selle poolest, et siin vahetub igal aastal linnapea.

NINA — riikliku kaitse all on Jumalaema Kaitsmise kirik. Toredad öömajad leiab kordonist ja külast veidi eemal asuvatest põhumajadest.

VARNJA — astu läbi Elava Ajaloo muuseumist.

KALLASTE — külastada tasub pankrannikut ja kohalikku kalmistut. Siin on sündinud Eduard Tubin.

ALATSKIVI — vaadata võiks kahte olulist muuseumi – lossi ja Juhan Liivi kodutalu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Viimati blogis

Laose workation | november 2024

20. november 2024
Kädi võtab meie kogemuse kokku: Maailma kõige valjem vaikus… On reise, mis seavad kõik su sihikud ja radarid paika. Perspektiiv…

Reisitrendid kosmoseturismist mängukohvrini

24. september 2024
KOSMOSETURISM Tahtsid juba lapsena kosmonaudiks saada? Sind erutavad märksõnad nagu kosmoseturism ja 0-gravitatsioon? See kõik ei pea unistuseks jääma –…
Kõik postitused