Go Puhkus Go Blogi Go Elamus Go Pood Go Incoming

Antarktika-reisi kava

13. detsember 2017
Hakkan siin neljapäevast, 14.12.2017 pidama oma Antarktika-reisi blogi: ettevalmistused, reis Ushuaiasse, laevaleminek jne kuni võiduka lõpuni. Võtan reisile kaasa oma pere ja ka Go Traveli rühmareisi seltskonna. Algus on lihtne, olen levis, aga alates 25.12 levi ei ole ... Siit leiad meie reisiprogrammi, et saaksid jälgida, kus parasjagu asume.

“Antarktika on täis ilu. Mäed, mille otsa pole keegi kunagi roninud. Jäähääled, mida sa hakkad mõistma. Pingviinid, keda kohtad miljoneid. Ilmateade, mida ei saa usaldada ette kauem kui kuus tundi. See kõik on isegi romantiline. Kusagil maailmas pole kõvemaid tormituuli ja kõrgemaid laineid kui siin,” räägib Tiit Pruuli, kes juhib 2017/2018 aastavahetusel Go Traveli korraldatud Antarktika-reisi. 

Loe lähemalt Tiit Pruuli varasemast Antarktika-kogemusest Go Reisiajakirja artiklist.

  • Toimumisaeg: 22.12.2017–06.01.2018 (maksimaalselt 16 päeva)
  • Transport: ekspeditsioonilaev Sea Spirit
  • Reisikorraldaja: reisibüroo Go Travel
  • Toimumisaeg: 22.12.2017–06.01.2018 (maksimaalselt 16 päeva)

REISIKAVA

22.-23.12.2017: Lennud Tallinn–Ushuaia

24.12.2017: Ushuaia, Argentina

Tutvumine maailma lõunapoolseima linna Ushuaiaga, ühine jõuluõhtusöök.

25.12.2017: Laevaleminek Ushuaias

Pärastlõunal transfeer sadamasse, sisseseadmine luksuslikule ekspeditsioonilaevale Sea Spirit. Algab seiklus puutumatu ja metsiku looduse suunas, tsivilisatsioon jääb seljataha. Õhtupoolikul läbime Beagle’i kanali, kus avanevad esimesed imelised vaated ja ehk näitavad end ka mõned mereelukad.

26.–27.12.2017: Drake’i väina ületamine

Pärast Beagle kanali läbimist ja möödumist Tierra del Fuego saartest, võtab laev suuna lõunasse Drake’i väina suunas. Avamerelinnud, näiteks majesteetlik albatross, on siinsetes vetes omas kodus ja laeva avatud tekkidelt või ka rõdudelt ja akendest on tore neid imetleda. Laeva infotunnid ja loengud aitavad reisijaid häälestada Antaktikasse jõudmiseks.

28.12.2017–1.01.2018: Lõuna-Shetlandi saared ja Antarktika poolsaar

Antarktikale lähenedes sõltutakse üha enam ilma- ja jääoludest. Kogenud kapten ja reisijuht valivad marsruudi neist lähtuvalt. Teele jääv Antarktika poolsaar pakub imelisi vaateid ja parimaid eluslooduse nautimise võimalusi. Kitsad kanalid viivad kaitstud lahesoppidesse, mida palistavad igilumega kaetud mäetipud. Liustikud, iga suuruse ja kujuga jäämäed ning lõputu tühjus ja vaikus loovad harda ja võrreldamatult erilise tunde.

Kalarikkad veed on koduks paljudele vaalaliikidele ning tänu neile asustavad seda piirkonda ka tohutud pingviinikolooniad. Eri riikide uurimisjaamad on ainsad asustatud punktid poolsaarel, muuhulgas pakuvad need ka suveniire ja postkontori teenuseid.

Lõuna-Shetlandi saared on Antarktika põhjapoolsemad saared ja saavad ilmselt olema esimesed maalemineku saared. See omanäoline saarestik pakub mitmeid peatuspaiku. Huvitav vaatepilt avaneb Deceptioni (Pettuse) saarel, kus aktiivse vulkaani laava on püüdnud oma haardesse mahajäetud vaalapüügijaama.

Edasi liigume Antarktika poolsaarel lõuna poole. Gerlache’i väina piirkonda ja eriti Pardiisilahte on koondunud kõik Antarktika pärlid: maastikul kõrguvad lumised mäetipud, hulpivad jäämäed, vaalaemad poegadega, hülged jääpankadel, paterdavad pingviinid jne. Kõige krooniks asub just seal ka lõunapoolseim Lemaire’i laht, mis on tuntud ka kui Kodaki peatus, sest sealt avanevaid vaateid on peetud kõige fotogeenisemaks.

Päevad Antarktikas on täis meeldejäävaid ekskursioone, suurepäraseid maitseelamusi ja ekspertide loenguid.

2.–3.01.2018: Tagasi Drake’i väina kaudu

Pärast Antarktikas veedetud aega teeme tagasiteel kokkuvõtteid. Meeskond korraldab erinevaid töötubasid ja ettekandeid, lisaks on laeval erinevaid võimalusi lõõgastumiseks. Nii möödub tagasisõit huvitavalt ja kiiresti, toimuvad ka erinevad tseremooniad ja lõpuõhtusöök.

4.01.2018: Laevalt mahaminek Ushuaias

Pärast hommikusööki jäetakse Ushuaias laeva meeskonnaga hüvasti. Bussisõit linna. Päev vabadeks tegevusteks, emotsionaalne ja füüsiline toibumine erakordsest retkest.

5.01.2018

Lennusõit tagasi, kojujõudmine hiljemalt 6. jaanuaril.

LOE KÕIKI ANTARKTIKA LIVE-BLOGI LUGUSID »

 

2 kommentaari

  • Ivi Mets
    20. detsember 2017 kell 22:59

    Iga reis on imeline!Minna tundmatusse koos perega on suur turvatunne ja on hiljem hea meenutatada,seda põnevat koosveedetud aega!Teil on juba need suured ettevalmistused tehtud,sihid paika pandud ja ees ainult oma eesmärgi täide viimine.Olge hoitud ja ootame teid uuel aastal koju!Rahulikku jõuluaega kõigile!Ivi Rakverest

  • urmas äkke
    23. mai 2021 kell 18:35

    äge värks ruuli täiega.kahju eymina olen nii vähe reisida saanu mina äi oleks selline nagu jöekalda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Värsked podcastid

Kuuba reisile viib Keiu Virro

23. oktoober 2024

Tere tulemast maailma koduseimasse lennujaama!

25. september 2024
Lennujaamas leidub meelepäraseid ajaveetmis võimalusi igale maitsele – 13 söögikohta, 9 poodi sh apteek, raamatu- ja digipood, valuutavahetus, spetsiaalsed alad…
Kõik podcastid