Go Puhkus Go Blogi Go Elamus Go Pood Go Incoming

Atlantic Motor Inn

22. august 2018
Ma istusin Uberisse: „Palun Atlantic Motor Inni.” Juht hakkas valju häälega naerma ning ma sain kohe aru, et midagi on valesti. „Mis?” küsisin ehmunult. „Ei midagi,” ütles juht. Ja hakkas siis jälle naerma.

Minu lend pidi New Yorgist juba kuus tundi tagasi Chicagosse väljuma, kuid pardale minekut lükati muudkui edasi, kuni natuke enne südaööd teatas naisehäälne krapp, et reis jääb üldse ära. Tulgu ma homme tagasi, seletas gate agent, panevad mu esmalt Minneapolise lennule ja sealt edasi Chicagosse, kus pere mind kannatamatult ootas. Ma olin lubanud lastele õhtul tagasi olla, kiire ühepäevane sutsakas New Yorki, ei midagi keerulist.

Hotelli ega hambapastat mulle ei pakutud: Ameerika pole mingi Euroopa Liit, kus reisijail on rohkem õigusi kui kõigi lennufirmade töötajatel kokku. Oh ei, kõigi võimaluste maal sepistab oma õnne igaüks ise ja kui nirud ilmaolud lennata ei lase, peavad reisijad ise vaatama, kus öö veedavad.

Tegin Booking.com’i lahti ja vaatasingi. Kõik lennujaama hotellid olid välja müüdud ning mul oli valida kahe võimaluse vahel: 500-dollariline tuba Manhattanil või 180-ne Brooklynis. Valisin viimase ega viitsinud detailidesse süveneda, sest olin selleks liiga väsinud. Lõppude lõpuks pole ju vahet, millises hotellis ma selle ühe öö magan. Jäin ellu sügaval Vene ajal Tartu Park Hotellis ühe Odessa veoautojuhi ning tema katkematu norskamisega tuba jagades, jään ellu ka nüüd.

„Kuulge,” ei andnud Uberi juhi naer mulle rahu. „Mis ma naljakat ütlesin? Kas sellel hotellil on midagi viga?”

„Mmmm…” otsis sohver sõnu. „Ütleme nii, et see on hotell, kuhu võetakse tuba paariks tunniks.”

Ah et nii. Paariks tunniks. Noh, teame-teame. Las siis võtavad paariks tunniks. Mina võtan terveks ööks. Jäin ellu Odessa veoautojuhiga, jään ellu ka paari-tunni-meestega.

„Ja see kant, kuhu te lähete…” jätkas Uberi juht. „Ütleme nii, et viimasel ajal on see natuke paremaks muutunud. Pool aastat tagasi poleks ma sinna julgenud sõita. Aga latiinod hakkavad isegi sealt vähehaaval välja kolima, sest hinnad tõusevad igal pool, ka Brooklyni kõige hämaramas tagahoovis.”

Brooklyni hämaraim tagahoov. Kõlab tõesti… noh, mitte just eriti julgustavalt. Aga viimasel ajal on seal natuke paremaks läinud, nii ta ju ütles.

„Notorius B.I.G. elas siit kaks kvartalit edasi,” teatas juht ja peatusime hotelli ees, kuhu ma olin väsinud päi toa kinni pannud ja kus inimesed paari tunni kaupa peatuvad.

„Turvalist ööbimist,” ütles juht ja hakkas uuesti naerma. Ei olnud naljakas, no ei olnud.

Ma astusin Atlantic Motor Inni elutoasuurusesse „fuajeesse”. See oli paksult inimesi täis ja mitte lihtsalt inimesi, vaid selliseid, keda ma varem ainult teleseriaalis „The Wire” olin näinud. Ilma naljata – mul oli tunne, et seisan keset Snoop Doggi videot, ainult muusika puudus. Ruum oli haudvaikne ja ma kardan haudvaikseid ruume, eriti siis, kui need on rahvast täis. Sellist rahvast. Ma ei ole rassist, aga… Issand, „ma ei ole rassist, aga” on kõige rassistlikum väljend, millega oma lauseid alustada, isegi kui need ainult su peas kõlavad.

Siin ma ometi olin, keskealine eesti mees keset Atlantic Motor Inni nimelise litsimaja ooteruumi, New Yorgi kõige hämaramas linnaosas. Tosin tumedat musklimeest põrnitses mind halvaendeliselt ning tosin tütarlast tegi peas arvutusi, mitu sekundit nende fuck buddy’l minusuguse mahalöömiseks kulub. Igavleva näoga mammi luges teisel pool kuulikindlat (!) klaasi paberdollareid ja näis, et selles hotellis teenindatakse kliente elavas järjekorras. Küllap on kõik toad hetkel kinni, aga pole hullu, kohe saab mõni jälle vabaks ning järgmisel paarikesel õnnestub Atlantic Motor Inni seinte vahel teineteise puuviljakorvi banaane asetada.

Iseeneselegi ootamatult astusin kõige hirmuäratavama jõmmi juurde, mõõtsin tema mulatitarist kaaslase pilguga üle ja küsisin: „Mida me siin ootame?”

Parim kaitse on rünnak, näisin arvavat. Või siis mitte.

Aga sellest juba õige varsti lähemalt.

LOE KÕIKI MIHKEL RAUA LUGUSID »

______________________________________________________________________
Ekraanitõmmis: Snoop Dogg – Executive Branch @YouTube

1 kommentaar

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Värsked podcastid

Kuuba reisile viib Keiu Virro

23. oktoober 2024

Tere tulemast maailma koduseimasse lennujaama!

25. september 2024
Lennujaamas leidub meelepäraseid ajaveetmis võimalusi igale maitsele – 13 söögikohta, 9 poodi sh apteek, raamatu- ja digipood, valuutavahetus, spetsiaalsed alad…
Kõik podcastid