Go Puhkus Go Blogi Go Elamus Go Pood Go Incoming

Birma – avastamata maa

30. september 2010
Aasia kaguosa on üldiselt turistide poolt väga hinnatud piirkond. Sealsetes riikides on soe kliima, mõnusad rannad, palju vaatamisväärsusi, odavad hinnad, sõbralikud teenindajad jne. ning seetõttu külastavad seda piirkonda miljonid turistid. Ometi leidub seal riik, mis on massiturismist veel puutumata ja see riik on Birma (ametlikult Myanmar).

Birmas on olemas kõik need plussid, mille pärast turistid naaberriike külastavad ning lisaks veel üks pluss – turistide vähesus. Haruldaste vaatamisväärsuste juures ei sähvi jaapanlaste välklambid ja ei kosta itaallaste kisa, kõike saab vaadata rahulikult ja ilma trügimata. Turistide vähesus on tingitud eelkõige vähestest teadmistest selle erakordselt huvitava maa kohta. Oma osa on kindlasti ka Birma poliitikal, sealne sõjaväeline diktatuur on näiteks riiki sisenemise veidi ebamugavaks teinud. Viisa saamine ei ole nii lihtne kui näiteks naaberriigi Tai puhul ning turistide liikumisele on seatud mõningad piirangud. See kõik teeb Birmas omal käel seiklemise veidi tülikaks, kuid reisibüroo poolt korraldatud reisidel turist neid probleeme ei märka.

Birmas on vaadata palju. Eelkõige on Birma tuntud oma tuhandete budistlike templite ja stuupade poolest. Budismil on Birma ühiskonnas tugev mõju ning sealsed templid on erakordselt kaunid. Budistide jaoks on üks olulisemaid paiku Yangonis asuv Shwedagon. Sealses kloostris elasid ka Eestist pärit budistlikud mungad Karl Tõnisson (vend Vahindra) ja Friedrich Lustig (vend Ananda). Templeid leidub Birmas igal pool, kuid pagoodide poolest on kõige tuntumaks kohaks linn nimega Pagan. Selles kunagise kuningriigi pealinnas on suhteliselt väikesel territooriumil tuhandeid pagoode ja stuupasid.

Lisaks paljudele ajaloolistele ja arhitektuurilistele vaatamisväärsustele on Birmas ka kaunis loodus. Riik on suur ja seal leidub kõrgeid mägesid, ekvatoriaalset vihmametsa, maalilisi järvi ja sadu kilomeetreid ülerahvastamata liivarandu. Birma kesk- ja lõunaosas on õhutemperatuur aastaringselt 25-32°. Džunglites võib kohata tiigreid, leoparde, ninasarvikuid, elevante jne.

Kuid kõige sügavama mulje jätavad hoopis Birma inimesed. Lisaks Kagu-Aasia tavapärasele sõbralikkusele ja naeratustele on birmalased kuidagi lihtsad ja loomulikud. Birmalased ei ürita turistile iga hinna eest midagi pähe määrida või lihtsalt niisama raha lunida ning isegi taksojuhid on inimlikud. Mõnus on kolada Birma turgudel ja vaadata reaalset elu. Need pole kohad, kus turistidele ainult suveniire pakutakse, vaid kohalikud müüjad kauplevad kohalike ostjatega. Kõike pole muudetud showks ja kõik ei ole müügiks. Erinevalt mõnest naaberriigist saab õhtul rahulikult mööda tänavaid jalutada nii, et igal nurgal ei paku ennast mõni alaealine tüdruk või ülemeigitud transvestiit. Loomulikult puudub sõjaväelise diktatuuri tingimustes ka tänavakuritegevus. Väga meeldiva mulje jätavad ka Birma hinnad, nii odavaid kohti on maailmas vähe.

Birma on ideaalseks sihtkohaks inimestele, kes huvituvad kultuurist ja oskavad nautida rahu. Need, kes peavad oluliseks tormakat ööelu, ei pea hakkama Bangkokist Yangoni lendama. Birma kuulub nende maade hulka, kus tasub ära käia enne kui massiturism sinna jõuab.

Lihtne ja mugav võimalus Birma külastamiseks

Mõningaid pilte Birmast minu erakogus või GoFoto pangas

10 kommentaari

  • Urmas75
    1. oktoober 2010 kell 12:46

    Huvitav riik ja tuleb au anda sealsetele inimestele kes valgeid turiste taluvad.

  • Maarja Lainevoog
    2. oktoober 2010 kell 16:30

    Väga mõnusa pildi loob see lugu Brimast küll:)

  • Ardo Part
    8. oktoober 2010 kell 23:42

    See tubakapopsu tegev vanaproua on väga omas elemendis. Ja loodus on tõesti ääremaine,

  • elis
    1. detsember 2010 kell 20:48

    väga huvitav riik ja loodus ka.

  • Siiri Kuus
    26. detsember 2010 kell 22:16

    wow.. Väga hea lugu ja tekkis soov seda maad külastada.. tahakski minna kusagile, kus on kõik loomulik 🙂

  • Siiri Kuus
    26. detsember 2010 kell 22:57

    ossaaa..kus olid pildid ..

  • Reemet Ruuben
    7. mai 2011 kell 22:39

    Tõepoolest ilusad pildid, Arne! Kas käisid omal käel või turismigrupiga?

    • Arne
      2. juuni 2011 kell 23:25

      Birmas käisin grupiga.

  • Maarja .
    28. mai 2011 kell 14:58

    info oli huvitav, peab pildid ka ülevaatama:)

  • Maarja .
    28. mai 2011 kell 14:59

    imeilusd pildid, eriti võlusid inimesed nendel kaadritel!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Värsked podcastid

Kuuba reisile viib Keiu Virro

23. oktoober 2024

Tere tulemast maailma koduseimasse lennujaama!

25. september 2024
Lennujaamas leidub meelepäraseid ajaveetmis võimalusi igale maitsele – 13 söögikohta, 9 poodi sh apteek, raamatu- ja digipood, valuutavahetus, spetsiaalsed alad…
Kõik podcastid