Go Puhkus Go Blogi Go Elamus Go Pood Go Incoming

Kagu-Aasia blogi | Päev 3

20. veebruar 2023

Kõigepealt tehti meie reisikaaslasest Katrinist (kõlab ju nagu naise nimi, eks?) lennujaamas mees. See oli esimene ehmatus. Lend viis meid Bangkokist Chiang Mai linna Põhja-Tais.

Pagas sai ära antud ja mindud peaaegu väravani, piletid näpus, kui paksuke ametnik osutas Katrinile näpuga rindu, siis tema pardakaardile ning ütles vilistades läbi nina: “Mees!”

Ja vähe sellest, et mees, vaid meheks muutumine oli ilmselgelt selles kontekstis ka probleemiks, sest ametnik lisas nüüd väga püüdlikult hääldades: “See on probleem!”.

Katrin ei osanud muud öelda kui arvas, et tema ei ole probleem, tema on kõigest naisterahvas (“Ausõna olen!”).

Piletile oli märgitud MRS asemel MR. Nüüd tuli see pilet näpus minna kõikide valvsate pilkude all uuesti pardakaardi väljastaja juurde, deklareerida, et reisija Katrin on naine, mitte mees ja ametnik kirjutaski ilma vastu vaidlemata piletile pastapliiatsiga: MR. See sobis nüüd tõestusmaterjaliks ja midagi muud ei pidanud tegema.

Küllaltki lühike lend oli – ma ei mäleta, kas midagi põske pistmiseks ka pakuti. Ilmselt mitte, või kui, siis midagi tobedat ja juba olimegi ühest kuumast linnast lennanud teise, ning väravate vahelt võttis meid vastu Jens, kes kaugelt mind märgates, rõõmsalt hõikas: “Meil on probleem!” Tohoh, mõtlesin mina, ei tea kes nüüd meheks või naiseks või millekski veel hullemaks on tembeldatud?

“Meil on probleem” on kindlasti esimene lause, mida soovid teise reisijuhi käest kuulda, kes Põhja-Tai marsruudi eest vastutab (marsruudi eest, millest sina ei tea suurt midagi). Õnneks oli probleem ainult selles, et autolaenutusest küsiti lisa krediitkaarti ja kuna mulle hakkas hiljuti tunduma, et minu krediitkaart on mulle väljastatud saatana, mitte panga poolt, olin selle miljoniks väikeseks tükiks lõiganud.

Teine kaart leiti. Kõik eestlased – osa grupist ootas meid põhjas ees –  said kokku, istuti tähtsate nägudega kahte suurde maasturisse. Vot niimoodi algas programmi looduslähedasem osa.

Ahjaa: kes on Jens? Jens on sümpaatne kutt, elab enamasti Tais ja sotsiaalmeedias figureerib Jens Paradiisisaarelt nime all. Mul ei ole olnud südant talle seletama hakata, et Tai ei olegi saar, aga eks ükskord tuleb see vestlus ette võtta. Ja võimalusi vestelda tuleb meil kindlasti veel, sest koos Go Traveliga tahaks seda meest nii mõnegi matka läbiviimisel appi paluda. Temaga on hea reisida ja teada saab ka palju. Tõsilugu.

Kõigepealt viis Jens (see, kellega koos on hea reisida) meid kohe linnast välja ja tiris nurga taha. Sest et kõige parem on alustada Tai matka (eriti kui sa pole seal kandis varem käinud) just kuskilt kahtlaselt tänavalt, nurga tagant.

Aga teate, mis seal kahtlases kohas ees ootas? Michelini tärniga khao soi söögikoht, vot mis. Khao soi on algselt olnud moslemitest hiina immigrantide roog, mida nüüd mõnuga serveeritakse eriti Põhja-Tais ja Laoses. Söögi  nimi tähendab “lõigatud riisi”.

Koht, kuhu saabusime, oli nagu kohalik Tai supikoht ikka, kuhu paljud turistid kahjuks nina ei julge pista: märja betoonist põranda ja kahe või kolme mammiga, kes silmitsevad sind kõigepealt leti tagant sellise pilguga nagu sa oleksid seitsme jalaga koer aga räägid inimkeeli, siis aga alati leebuvad ja pakuvad maitsvat suppi.

Aga Michelini tärn! Sellises kohas! Ja sealne khao soi … kookosega, peal krõbedad nuudlid. Lakkusin kausi puhtaks nagu viisakas kass. Ei no tulge Taisse, tõesti!

Sõidame edasi. Hingemattev maastik, peatused märgilistes kohtades. Päike hakkab kukkuma, jõuame Pai kanjonisse, koos teiste turistidega vaatame elava tai muusika saatel, kuidas suur punane ketas aeglaselt mägede taha langeb. Mägedest tõuseb suitsu – kohalikud põletavad kas prügi või metsade külgi, et sinna rajada riisipõllud.

Ööbime sellises kohas, kust ei sooviks lahkuda nädalaid – väikesed luksuslikud bangalod troopilises aias, mis meenutab kunstilist kujutist paradiisist. Kohe siia kõrvale jääb aga ka lärmakas ja lõbus ööturg ning jalutamise tänav – sellist paradiisis kindlasti ei ole. Jensi seletuste saatel saame veel vastu ööd kohalikke hõrgutisi proovida ja haududa plaane, kuidas mitte kunagi koju tagasi pöörduda, sest Tais on nii hea olla…

Rene Satsi

Uuri siit meie Kagu-Aasia reisi kava ja muud >>

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Värsked podcastid

Kuuba reisile viib Keiu Virro

23. oktoober 2024

Tere tulemast maailma koduseimasse lennujaama!

25. september 2024
Lennujaamas leidub meelepäraseid ajaveetmis võimalusi igale maitsele – 13 söögikohta, 9 poodi sh apteek, raamatu- ja digipood, valuutavahetus, spetsiaalsed alad…
Kõik podcastid