Go Puhkus Go Blogi Go Elamus Go Pood Go Incoming

Minu Hiina. Marsruut

15. veebruar 2012
Ma ei ole Tiit Pruuli ja arvatavasti ei saa seda ka kunagi olema ning ma ei tahaks ka. Minust ei saa ka kunagi reisikonsultanti, sest milline klient on nõus ootama paar nädalat, et reisikorraldaja talle teekonna paika paneks. Jah, ma võin olla reisikorraldajaks, seda aga juhul, kui ma ise lähen kaasa ja reisiseltskonna olen ise valinud.

Loomulikult oleks olnud lihtsam osta valmispakett, kus reisikorraldada poolt on kõik juba paika pandud. See oleks mulle, kui väga mugavale inimesele olnud rohkem kui meeltmööda. Aga siis poleks see seiklus, siis poleks see seljakotiturism, siis poleks see iga viimase detailini planeeritud ja läbimõeldud minu eda poolt ja minu enda jaoks, arvestades nii enda kui ka reisikaaslase soove.

Suur töö on aga nüüdseks tehtud. Marsruut on peaaegu paigas. Loomulikult ei ole mul õrna aimu, kuivõrd realistlik see on. Neli päeva Pekingis, Shanghais ja Hong Kongis, ülejäänud 11 päeva kõigis muudes linnades, mis teepeale jäävad.

Kel huvi, siis meie teekond Hiinas on järgnev: Peking-Tianjin-Jinan-Nanjing-Yangzhou-Suzhou-Hangzhou-Shaoxing-Fuzhou-Xiamen-Guangzhou-Hong Kong-Shenzhen. Mõlemil suunal lisanduvad siis marsruudid Tallinn-Riia-Brüssel ja Brüssel-Riia-Tallinn. Siseliiklus on ehitatud enamasti üles rongide peale, valdavalt ainult D ja G tüüpi rongid (huvitav, kas ma väljendasin ennast nüüd korrektselt, kas need olid rongitüübid?). Kaks pikemat otsa peab aga tegema siselennuga. Peaks selgust saama, millised firmad oleks siselendudeks soodsaimad.


View Larger Map

Nüüd siis järgmine samm ja ma ei kujuta päris täpselt ette, mis see on. Tervisekindlustus või hoopis konsultatsioon, millised vaktsiinid tuleks teha? Viisa taotlust pole veel ju mõtet esitada, hotelle vist ka mitte broneerida? Mida siis ja kuidas siis edasi? Arvatavasti jätkan sealt, kus eelmises lõigus lõpetasin või õigemini pooleli jäin, proovin otsida välja soodsaimad lennukompaniid, kes pakuvad soodsaimaid lennupileteid siselendudeks.

Olen algaja seljakotiturist, kes on harjunud puhkama ja “seiklema” vanas ja turvalises Euroopas või nn lääneühiskonnas, näpuotsas vaid kohver, ID-kaart või pass ja rahakott.

Olgu siinkohal öeldud, et kõik head soovitused on oodatud ja teretulnud!

13 kommentaari

  • Ruth
    16. veebruar 2012 kell 11:33

    Põõõneeeev 😀 Soovin edu ja hoian blogil silma peal.

  • Küllike
    16. veebruar 2012 kell 13:14

    Rändasin ise umbes aasta tagasi kuus nädalat Hiinas. Marsruut läks küll suure kaarega läbi Kesk-Hiina, aga põhimõte sama: näha võimalikult palju erinevaid paiku ja põhiliselt liikuda rongiga. Ettevalmistuste osas – enne viisaavalduse esitamist peaksid vähemalt enamuse hotellibroneeringuid ära tegema ja kinnitused konsulaati kaasa võtma; ilma nendeta mulle viisat ei antud. Muus osas järjekord tähtis pole, vaktsiinide puhul ehk ainult niipalju, et need võiks pigem varem kui hiljem teha, et mõjuma jõuaksid hakata. Kui huvi on, siis panin osa oma seiklustest ka veebi kirja: http://www.seiklusjutud.com 🙂

  • Helen
    16. veebruar 2012 kell 15:57

    Tegin omal kael organiseeritud Hiina tripi labi eelmisel aastal. Ei vaktsineerinud midagi ja ei pidavat ka eriti vaja olema. Mingeid majutusi ette ei broneerinud (va esimene oo), kuid tasub vaadata lehte http://www.hostelworld.com, sealt hea midagi valmis vaadata, kui teada, et naiteks kuskile vastu ohtut maabud. Lennupiletite osas hoia silm peal Air Asia pakkumistel, samas kasuta lehte http://www.skyscanner.com, see otsib sinu soovitud marsruudil ja ajal valja koige odavamad pakkumised.
    1 nouanne Hong Kongi osas: iga toelise backpackeri pyha kohus on oobida vahemalt yhe oo kohas nimega ChungKing Mansion. See on 1 hiigelsuur hoone, milles lisaks vaga kirevale seltskonnale, turgudele ja soogikohtadele on ka kymnete kaupa majutusasutusi, moned neist taiesti absurdselt valjakannatamatud, moned teised aga igati viisakad. Kui ei ole varem Aasias kainud, siis on elamus garanteeritud.

  • Stever H
    16. veebruar 2012 kell 21:55

    Oo, kommentaarid. Aitäh teile!

    Hiina reis on saab kindlasti põnev olema. Ma julgen arvata, et kõrvalvaatajale, paistan ma juba praegu nagu laps kommipoes olevat. Mis siis rääkida veel oktoobrist, kui minek kohe ees seisab.

    Kesk-Hiina on ka minu suur unistus, aga kuna see sel korral jääb läbimata, siis on põhjust uuesti minna. Sain aru, et viisaga kiirustada ei maksa, et see on see asi, mis tuleks kõige viimasena teha, sest selle tegemine võtab maksimaalselt kuu. Raamatud on mul kõik loetud, seega seiklusjutud kuluvad ära. Veelkord suured tänud.

    Hong Kongi soovitus kõlab väga huvitavalt. Huvitav, kas ma olen miskit sellist näinud TV-s, kuidagi tuttavalt kõlab. Kindlasti teen selle lihtsalt huvipärast ära.

  • Stever H
    18. veebruar 2012 kell 10:40

    Küsimus suurele ringile – mitmest päevast piisaks Pekingis? Olen hetkel planeerimas Pekingi peatust 3 ööks ja 4 päevaks. Kas sellest piisab, et näha ära peamised turismiobjektid, jõuda Hiina müürile ning mõne muu vaatamisväärsuse juurde, mis jäävad Pekingist väljapoole?
    Edasi plaan liikuda Tianjinni ja Jinanni, kus plaan ööbida mitte kauem, kui üks öö.

  • Küllike
    18. veebruar 2012 kell 12:22

    Oleneb, mida täpselt näha tahad. Peking on selline linn, kus annaks ilmselt ka mitu nädalat soovi korral ära sisustada, aga kui vaid mõned peamised objektid ette võtta, siis ilmselt jõuaks ka nelja päevaga. Suure Müüri külastuseks kulub üldjuhul terve päev (so tagasi linna kuskil 4-6 vahel), kuna selleks tuleb linnast välja sõita ja nii ilmselt ka muude kohtadega, kui kaugemale sõita tarvis. Keelatud Linna ja Tianmen´i väljaku jaoks jätaksin ma samuti lõviosa ühest päevast, samuti soovitaksin soojalt külastada Suvepaleed. Ehk siis – kui läbimõeldult planeerida, siis annab ka mõne päevaga ära teha =) Jõudu!

  • Stever H
    18. veebruar 2012 kell 18:36

    Tänan soovituse eest :)!

  • Elen
    23. veebruar 2012 kell 11:26

    pärast kahte aastat ringi reisimist, julgen öelda, et kõike ei peagi planeerima ja nii on isegi parem! Kui on pea kõik päevad, kui kaua kus oled jne, juba enne kohale jõudmist paika pandud ja nt ühest lennust/rongist vms maha jääd, siis toimub ju kogu plaanis väike muudatus. Pealegi seljakotireisimise üks suuri plusse on vabadusetunne, st minna sinna kuhu hing ihkab, just sel hetkel. Aga selline on minu arvamus, inimesed on erinevad. 🙂

  • Sobe
    23. veebruar 2012 kell 13:35

    Kas Sa trip.ee -d oled vaadatud? Kõik need teemad ja arutelud on ju seal olemas, sealt saaksid kõik vastused. Viisaks piisab esimese ja viimase öö broneeringust, öömaja saab kohapealt alati.

  • Stever H
    25. veebruar 2012 kell 13:05

    Elen, tahaks küll nii reisida, et ei peaks midagi planeerima. Kuid Hiina puhul valisin selle tee, et planeerin natukene ette, tahaks võimalikult palju näha ja on kindlad kohad kust tuleb lihtsalt läbi minna.

    Sobe – tänan soovituse eest, Trip.ee-st ma tõesti pole vaadanud. Viisa osas konsulteerisin saatkonnaga ja sealt soovituse, et oleks hea, kui esitaks kõigide ööde kohta broneeringute kinnitused. Siit ka põhjus, miks sellega tegelen.

  • teet
    27. veebruar 2012 kell 12:50

    Pole veel Hiinasse jõudnud aga on plaan kindlasti minna.

  • K2hrikKoer
    20. august 2012 kell 11:08

    Siin tunduvad mitme kuu vanused kirjad, kuid asun teele 22. sptember 2012. lähen üksi Trans-Siberian rong suunal Moskva-Peking (145h) ja sealt edasi Hiina -Laos, vietnam jne.

    Heameelega trehvaks mõnes vahetus kohas samal teel olijaga

  • We’re going to Minneapolis this weekend. I planned this trip specifically to Minneapolis, because my grandfather lives here. Minnesota has a lot of beautiful places that are what we come here for. I plan to rent a car at the airport.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Värsked podcastid

Kuuba reisile viib Keiu Virro

23. oktoober 2024

Tere tulemast maailma koduseimasse lennujaama!

25. september 2024
Lennujaamas leidub meelepäraseid ajaveetmis võimalusi igale maitsele – 13 söögikohta, 9 poodi sh apteek, raamatu- ja digipood, valuutavahetus, spetsiaalsed alad…
Kõik podcastid