New York-Antigua
Täna hommikul enne 5 startisime Manhattanilt, lumehangede vahelt, Newarki lennujaama suunas. Taksoga suurt kauplemisruumi ei olnud – must mees küsis vastuvaidlemist mitte sallival viisil tavapärase 60 usd asemel 100 dollarit ja oli solvunud, kui me sellele lisaks tippi ei tahtnud anda. Teed olid aga lumest enam-vähem puhtaks nühitud, ilm oli selge ja suurlinna tuled särasid selge taeva taustal. Paistis, et tuleb ilus päev. Aga veel enne, kui kohale jõudsime, oli meil Go Traveli tüdrukutelt juba teade telefonil, et meie kl 9 lend Antiguale on tühistatud. Lennujaam on küll ametlikult avatud, aga enamus hommikusi lende on suure lennuplaani segaduse tõttu maha võetud.
Lennujaamas oleks nagu oodata suuremat sorti ragbimatši või muud taolist – tohutu rahvahulk oli ennast parasjagu vihale ärritanud ja kõik nägid kaasreisijates vaenlast ja konkurenti vähestele veel olemasolevatele lennukohtadele. Kogu see mass tormas jurates ühe kassa eest teise ette ja muutus järjest ähvardavamaks.
Eesti orgunni ja lennujaamas juhuslikult kohatud kaasmaalaste toel (tänan, Ardi, olen õlle võlgu) õnnestus lõpuks saada piletid õhtul kl 22 väljuvale Puerto Rico lennule. Antiguale edasi saaksime sõita homme õhtul. Nii loodame vähemlt praegu. Aga hullumaja siin Newaris suureneb iga tunniga. Inimestele on nagu antud lootust ja siis on see lootus jälle kiiresti kustutatud. Ja frustreeritud kodanikud, teadagi, on just sellised nagu nad on.
Kuhu me siis koos Mart Laariga täpsemalt teel oleme? Antigua on saar riigis nimega Antigua ja Barbuda. Barbuda on siis selle riigi teine saar. Need saared paiknevad Kariibi meres ja on üheks osaks Väikeste Antillide saarestikust, kuhu kuulub 20 suuremat saart ja loendamatult saarekesi, millest mõned asustatud, enamus asustamata. Tuntuimad neist saartest on Aruba (kus sündinud Fred Jüssi ja Dave Benton), Trinidad, Tobago, St Lucia, Martinique, Briti Neitsisaared, Guadeloupe. Neitsisaartest Arubani moodustavad need saared u 2400 km pikkuse poolringi.
Ma pole varem ühelgi neist saartest olnud, nii et ees ootab 10 päeva selget avastamisrõõmu. 9. jaanuariks peame jõudma Dominikaani, kus Nordeaga liituvad järgmised vahetusmadrused. Hispaniola saarel asuv Dominikaan, nagu ka temast veidi ida pool asuv Puerto Rico kuuluvad juba Suurte Antillide saarestikku.
Antigua sai oma nime Kolumbuselt, kes siit 1493 oma teisel Ameerika-reisil mööda purjetas ja saare oma kodukiriku auks Santa Maria de la Antiguaks ristis. Koloniseerisid saare aga britid, kelle käest prantslased selle vahepeal ka enda valdusse said. 1981. aastast on tegu iseseisva riigiga, aga riigipeaks on ikkagi kuninganna Elisabeth II.
5 kommentaari
-
Margus Jaago
29. detsember 2010 kell 15:34 -
Siiri
2. jaanuar 2011 kell 17:37Arvata on, et inimesed on tigedad, kui peaksid jõudma kusagile päeva või kellaaja pealt 🙂
-
Marilin
21. jaanuar 2011 kell 21:29😉 Nagu ikka saab teie blogist nii palju tarkusi teada;)
-
Siiri Kuus
21. jaanuar 2011 kell 21:40Nõustun Mariliniga 🙂
-
Reemet Ruuben
19. mai 2011 kell 20:54Kariibi mere saared on tõesti väga ilusad 🙂
Jõudu Kariibil seiklemiseks. Tervita Marti. Ise olen sinnapoole teel kahe nädala pärast. Teile aga mast maha ja kiil pooleks. 🙂