Kuidas saada digiränduriks?
Novembris täitus GO Reisiajakirja kaasautoril ja kirglikul maailmaränduril Janika Tammel esimene aasta kaugtööd tehes ehk siis diginomaadina. „Tahtsin proovida elu, kus töötan osalise ajaga ja vabakutselisena, et keskenduda rohkem reisimisele ja oma isiklikele huvidele. Selle aja jooksul olen elanud seitsmes riigis ning õppinud palju selle põneva elustiili kohta,“ ütleb Janika.
Valmistu kodus
Eeltöö põhjal teadsin, et asukohavaba töö puhul on eriti oluline, et see endale meeldiks, kuna muidu pole see eluviis jätkusuutlik. Lisaks peaks leidma töö enne kodust lahkumist, kuna reisil olles on uut karjääri üles ehitada märksa stressirikkam ja keerulisem. Alustasin asukohavaba sissetuleku loomist täiskohaga kontoritöö kõrvalt ning valisin valdkonnaks kirjutamise, mis on mulle alati meeldinud. Eesmärk oli juba üheksa kuud hiljem töötada vabakutselisena ja asukohavabalt.
Üsna kiirelt saabuski aeg, kui pakkisin oma 22-liitrise koti kokku ja istusin lennukile. Üheaegselt oli üsna hirmus ja ka päris põnev. Alustasin Norrast, et külastada seal elavaid sõpru. Esimesed nädalad tundusid sürreaalsed. Kas ma tõesti elangi nüüd sellist elu? Järgmiseks tuli Põhja-Tai, Vietnam, Laos, Kambodža, Indoneesia, Singapur ja Sri Lanka. Praeguseks on sellest elustiilist saanud rutiin.
Selles numbris
- Raamatuarvustus: Matti Maasikas "Rahvas, kes hakkas vastu"
- Malta rahvuslikud maitsed
- Moldova teel Euroopasse
- Kivikuningriigi lõputu kutse
- Kuidas saada digiränduriks?
- Tall Ships Race 2024 postkaartidel
- Continental Divide Trail – matkarada ainult hulljulgetele
- Laugavegur – maailma ilusaim matkarada
- New Yorgi jahtklubis
- Kolme lapsega purjelaeval läbi Euroopa
- Kolm päeva Soulis
- Marko Reikopi UNESCO- ja ooperiturism
- Tooteuudised
- Kroonika
- GO Reisiajakiri 109 – Detsember 2024